Poznaj svoje mesto

Autor: Helena Michlíková | 3.2.2016 o 20:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  60x

Nebola to vôbec zlá aktivita počas sobôt.Chodievali sme na rôzne miesta,spoznávali sme ich krásy.Vždy sme k tomu dostali aj sprievodné slovo, pričom sme sa čo-to dozvedeli o jej histórii, zvykoch, pozorohudnostiach a iných veciach

Vždy sms esa stretli na vopred stanovenom mieste a všetci spolu sme vyrazili. Chodili sme do rôznych zákutí, dozvedela som sa veľa nových informácií. Nebyť tejto spoločenskej udalosti, nemala by som o nich vedomosti aké mám. Môžem ich posúvať ďalej, iným ľuďom. Keď sa tak dnes nad tým zamyslím, nevybavuje sa mi už skoro žiadne miesto, kde sme boli. Doslova živé spomienky sa mi ale spájajú s výletom na hrad Devín. Spomenutý hrad som navštevovala dávno predtým a aj potom. Stále ma niečím fascinuje. Môže to byť jeho vhodnou polohou. Pri pohľade z neho máme možnosť zaznamenať hneď dve zaujímavosti. A sú na dostrel. Jednou z nich je Panenská vežička a druhou sútok Dunaja s Moravou. Vlastne je z neho nádherný výhľad aj na Rakúsko. 

Vlastne si spomínam ešte na prehliadku radnice. Ňou sa ale moje spomienky na tieto podujatia končia. Je to škoda. Keby som si ich nejakým spôsobom zaznámenávala, mohla by som si to dnes pripomenúť a potešiť sa ako vtedy. I keď už len sprostredkovane. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?