Poznaj svoje mesto

Autor: Helena Michlíková | 3.2.2016 o 20:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  64x

Nebola to vôbec zlá aktivita počas sobôt.Chodievali sme na rôzne miesta,spoznávali sme ich krásy.Vždy sme k tomu dostali aj sprievodné slovo, pričom sme sa čo-to dozvedeli o jej histórii, zvykoch, pozorohudnostiach a iných veciach

Vždy sms esa stretli na vopred stanovenom mieste a všetci spolu sme vyrazili. Chodili sme do rôznych zákutí, dozvedela som sa veľa nových informácií. Nebyť tejto spoločenskej udalosti, nemala by som o nich vedomosti aké mám. Môžem ich posúvať ďalej, iným ľuďom. Keď sa tak dnes nad tým zamyslím, nevybavuje sa mi už skoro žiadne miesto, kde sme boli. Doslova živé spomienky sa mi ale spájajú s výletom na hrad Devín. Spomenutý hrad som navštevovala dávno predtým a aj potom. Stále ma niečím fascinuje. Môže to byť jeho vhodnou polohou. Pri pohľade z neho máme možnosť zaznamenať hneď dve zaujímavosti. A sú na dostrel. Jednou z nich je Panenská vežička a druhou sútok Dunaja s Moravou. Vlastne je z neho nádherný výhľad aj na Rakúsko. 

Vlastne si spomínam ešte na prehliadku radnice. Ňou sa ale moje spomienky na tieto podujatia končia. Je to škoda. Keby som si ich nejakým spôsobom zaznámenávala, mohla by som si to dnes pripomenúť a potešiť sa ako vtedy. I keď už len sprostredkovane. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?