Sneh

Autor: Helena Michlíková | 20.12.2015 o 21:15 | (upravené 20.12.2015 o 21:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  70x

Uvidíme,či sa aj tento rok dočkáme zimy ako sa patrí.Zatiaľ to tak nevyzerá. K správnej zime patrí , samozrejme sneh a športy s ňou spojené, Deti zasa rady stavajú s neho snehuliakov alebo sa ohadzujú snehovými guľami. Ak je sneh 

mokrý, robia sa ťažšie. Je ich treba dlhšie formovať a nakoniec aj tak nevydržia v tejto podobe dostatočne dlho. Deti sú v takom prípade po príchode domov celé premočené a ťažko im vysvetlíte, že to môže byť aj zdraviu škodlivé Stačí im nahliadnuť do ich očí a hneď zabudnete na premočené oteplovačky, vetrovky či rukavice. Tá radosť všetko prebije a Vám neostane nič iné, len sa so svojimi ratolesťami spoločne tešiť z danej situácie. 

Pred rokmi nastala u nás zima akú sme dlhé roky nemali. Napadlo snehu vyše hlavy, že ste sa ani nemali ako dostať z domu. Bola kalamita, aj školy pozatvárali- na našu veľkú radosť. Vtedy sme si už cestičky ako sa dostať von našli a smerovali sme k najbližšiemu kopcu sánkovať sa a bobovať. Najskôr som mala z bobov obavy, veď keď sa spustíte z veľkého kopca, naberú na rýchlosti a ako sa potom zachovať, ako mám zabrzdIť ?  Časom ma to ale prešlo, stačilo sa pozrieť na mojich kamarátov- rovesníkov, prípadne starších, ktorí sa toho nebáli. Nechcela som za nimi v nijakom prípade zaostávať a tak mi aj tak iná možnosť neostávala. 

Časy sa však menia a ani zimy už nie sú tým, čo bývali. Rok čo rok sú miernejšie a deti už nemajú toľko zážitkov  - napríklad aj z guľovačiek. V podstate nám ostali len dve ročné obdobia. S tým sa musíme stotožniť a zobrať to ako fakt. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?