Medovníčky

Autor: Helena Michlíková | 19.12.2015 o 20:59 | (upravené 19.12.2015 o 22:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  71x

Ani neviem ako k tomu prišlo ale z ničoho nič som dnes dostala šialenú chuť na orechy Či je to spôsobené vianočným pečením alebo Vianocami ako takými, neviem.Musela som ale aj tak chvíľu popremýšľať, na čo som vlastne dostala chuť

Ale nemusela som nad tým v podstate ani veľmi dlho premýšľať, lebo po príchode ku kamarátom som na to hneď ako otvorili dvere prišla. Zacítila som vôňu čerstvo nasekaných orechov a hneď som sa ich opýtala, čo z toho bude. Na aký koláč sa mám pripraviť, na čo sa môžem tešiť. Mali to nachystané na medovníčky. Kamarátka sa do ich pečenia o nemalú chvíľu aj pustila. Nemohla som si nevšimnúť jej šikovnosť, sama by som ich neupiekla lepšie . Je síce pravda, že som rúru očkom sledovala, hlavné slovo mala ale Romanka, ktorá si ich pečenie vzala za svoje. Nestačila som sa čudovať ako krásne začali naberať na veľkosti a farbe po chvíli keď ich vložila do rúry. Mali rôzne tvary- ako srdiečka, stromčeky, hviezdy a kvetinky. Taký veľký výber sme za mojich mladých čias veru nemali. Aj z tohto dôvodu som sa na to pozerala so zaujatím. Nemám na to nijaké vysvetlenie, jednoducho ma to fascinovalo a som veľmi rada, že som mohla byť toho prítomná. Síce som dnes ruku k dielu nepriložila, mám z toto aj tak dobrý pocit. 

Až mi po chvíli, keď som si uvedomila, že predsa skončia v našich žalúdkoch, prišlo ľúto. Je s tým robota, nejde to ako po masle a zje sa to na posedenie. Ale nakoniec aj o tom sú Vianoce. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?