Flaše boli ?

Autor: Helena Michlíková | 25.10.2015 o 14:36 | (upravené 26.10.2015 o 7:45) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  79x

Bolo to už dávno, viem. Zasa som začala slovami jednej pesničky, i keď jemne pozmenenými. Sadnú  sem asi ako nič iné. Situácia sa konala ešte v minulom storočí. Niekedy okolo roku 1987. Bola u nás na návšteve teta so strýkom a moja

sesternica a bratranec. Keďže bolo leto, chodili sme skoro každý deň na Zlaté. Strávili u nás viac ako týždeň- pochopiteľne bolo treba zájsť aj do obchodu. No a tu nastala kuriózna situácia, keď sa tety pani pri okienku pýtala pomerne piskľavým hlasom : " A fľaše boli ?" Teta ss hneď nevedela zorientovať, nemala potuchy, čo po nej chce. Až následne, keď sme jej otázku vysvetlili a ona ju pochopila, začala sa na nej smiať. Už to tak dnes nie je. Na fľaše máme vyhradené plastové kontajnery. Aj tu si môžeme všimnúť ako sa vytráca osobný kontakt. V podstate skoro všade komunikujeme prostredníctvom nejakých sociálnych sietí, v lepšom prípade mailom. V takom prípade ale nevidíme príjemcu, nemáme preto šancu odhaliť, v akom rozpoložení sa naozaj nachádza. Aby sme ho prípadne neurazili, nevyrušili. 

Tento pre dnešných mladých zastaralý spôsob jednania mi akosi chýba. Veď v podstate nemusíme ani výjsť z domu a vieme všetko o všetkých. Alebo aspoň akoro všetko.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?