20. a 30. roky minulého storočia- Detroit

Autor: Helena Michlíková | 17.10.2015 o 19:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  67x

Zapla som si dnes podvečer Spektrum,chcela som si trocha spríjemniť čas a zároveň sa aj niečo nové dozvedieť.Keď som sa započúvala do komentára, prišlo mi to veľmi dávno,aspoň to tak na prvé počutie znie.Bolo to v 20. a 30. rokoch

minulého storočia. Príde mi to neskutočne dávno, keby som si to nedokázala predstaviť na časovej osi, nedokázala by som si to predstaviť ani v reáli. Prišli zberači ... . Bolo to v Detroite celkom bežné zamestnanie. V tom období sa ľudia aj celkom inak obliekali, mali iné zvyky, prislúchajúce k dobe, v ktorej žili . Keď si všimnete logicky premyslené usporiadanie budov a vlastne celkovo to malo všetko akýsi poriadok, ráz, je na mieste otázka, kam sa to vytratilo. Prečo nemôžeme byť aj dnes poriadni, vážiť si veci a pamiatky. namiesto toho ich devastujeme, je nám jedno, keď chátrajú. Ochranári sa môžu snažiť udržať ich , no náš nazáujem je silnejší. Keď si to tak zrátam, chodia si ich pozerať vlastne len turisti. Málokedy tam už uvidíte našinca. Len sprievodcov z vizitkami a cedulkami, podľa ktorých sa majú orientovať. Aby sa náhodou nepridali k inej, tiež pozoruhodnostichtivej skupine .Prípadne, aby sa nestratili, keďže sú v cudzom meste. Je to smutné, že sa o naše pamiatky zaujímame čím ďalej tým menej. Mohlo by nás to duševne obohatiť. Navyše by sme mohli prísť aj k novým vedomostiam.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?