Zhaslo svetlo a prší

Autor: Helena Michlíková | 13.10.2015 o 20:45 | (upravené 14.10.2015 o 19:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  65x

Dnes podvečer sa rozpršalo. Neprišlo to náhodou ani znenazdajky,celý deň sa niesol v tomto duchu. Dalo sa čakať,že sa niečo udeje. Mohla som si ale len ťažko predstaviť, čo sa naozaj z oblohy spustí. Aj pouličné lampy to zasiahlo 

zrazu zhasli, jedna za druhou, akoby to mali už vopred naprogramované. Pri pohľade na televíznu vežu mi to pripadá ako púštna búrka. Zafarbenie je oranžové, možno hnedo- oranžové. To tiež záleží na mieste a uhle odkiaľ ju pozorujete,.Už len čakám, kedy sa zhasne aj v domácnostiach, aj takéto situácie sme tu už kedysi mali. Mohlo by to byť celkom zaujímavé- pripomenúť si čiernu hodinku. Veď v danej situácii sme si vymýšľali všelijaké hry, zapaľovali sme sviečky, aby sme aspoň čo-to mali šancu vidieť. Ako sa tak pozerám von oknom, k tejto situácii zatiaľ nedošlo. Čo je len dobre. Veľa ľudí sa totiž zvykne báť. Strach im navodzuje tmavé prostredie. Môže dôjsť aj k neželaným úrazom, v tme nemáme veˇľkú šancu vidieť si pod nohy a prichádza k úrazom. Vonku je to o to nebezpečnejšie, že sa môžeme ešte aj šmyknúť. Čo takisto nie je dobré. Je ale celkom zaujímavé pozorovať ju. Mám z toho úpne iný zážitok ako inokedy. A to ju sledujem dosť často. Dalo by sa povedať, že skoro každý deň. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?