Známky a ich dôsledky

Autor: Helena Michlíková | 22.9.2015 o 20:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

Do škôl chodíme, aby sme sa v nich niečo naučili, čosi nové, dosiaľ pre nás nepoznané. Zároveň by to mala byť aj príprava na naše budúce zamestnanie, povolanie. Po ukončení istej časti sa píšu testy, za ktoré dostávame známky. ...

Tie sú odzrkadlením našich vedomostí. Ak je však žiak stresák, nedá ani ťuk, respektíve nie v takom rozsahu, aby to bolo postačujúce. Ani zodpovedajúce jeho- jej vedomostiam. Jednoducho dostane v istom momente okno a ďalej sa ani za nič nepohne. Nemôže. Vtedy je to ale o to náročnejšie a zložitejšie, keďže si je vedomý, že to učivo ovláda, len jednoducho na hodine to nedá. V takom prípade si síce má možnosť známku opraviť v podobe ústnej skúšky, lenže učitelia potrebujú k celkovému hodnoteniu aj výsledky z písomiek a tu môže naraziť. Rodičia ale aj učitelia nám síce hovoria, že sa školy netreba báť, nie je nijakým strašidlom, práve naopak, má nám pomôcť, aby sme mali potom ďalej v živote šancu. Nie každý to ale takto berie a potom to tak aj vyzerá. Nemali by sme sa ale horšími známkami nechať odradiť, vždy sa dajú opraviť. Môžeme, i keď už s istým oneskorením, dokázať, že sme schopní sa danú látku naučiť. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?