Franková

Autor: Helena Michlíková | 17.8.2015 o 20:38 | (upravené 17.8.2015 o 22:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Boli sme raz na Frankovej- s mojimi kamarátmi- susedmi a s našimi rodičmi. Bola to firemná chata otca našich susedov. Boli sme vtedy ešte malé deti. Chodievali sme na prechádzky do okolia a aj do dediny na čerstvé mlieko a pečivo.

No - po to mlieko chodili skôr naši otcovia. Vstávali kvôli tomu skoro ráno, len aby sme ho my deti, mali každý deň na raňajky . Veď je to základ pre správny vývin . Nechápem ako mohli vstávať každučké ráno tak zavčasu, veď to bola zaberačka. Keď sa vrátili, spravili nám naše mamy raňajky. Zišli sme sa za jedným stolom a bolo nám fajn. Po výdatných raňajkách sme sa zvyčajne vybrali na túry, ktoré nikdy neboli kratšie ako 30 km. Síce niekedy aj áno, lebo mladší z bratov bol ešte veľmi malý a takú diaľku by nezvládol. Zažili sme si tam aj veľa humorných situácií. Napríklad keď nás naši otcovia chceli vystrašiť, No z nejakých dôvodov sa im to nepodarilo, lebo sme ich už na začiatku prekukli. A bolo po strašení. Keď sme sa raz vybrali na čučoriedky, nazbierali sme ich toľko, že sa naše mamy mali čo obracať. Toľko koláčov som asi pokope nikdy nevidela. Keď sme ich jedli v surovom stave, boli sme celí ufúľaní. No a teraz k tomu nadpisu. Vždy, keď začne takto v kuse a dlhodobejšie pršať, automaticky mi nabehnú spomienky, lebo nám vtedy pršalo celý týždeň. Rodičom už pomaly aj dochádzali nápady, čo s nami. Boli sme ako všetky ostatné deti v tom veku. Čiže neposedné. No a čo teraz ? Von sa ísť nedalo, dnu by sme sa unudili. Zvládli to ale dobre, keďže pri každom našom stretnutí aj teraz po rokoch spomíname  na Frankovú s úsmevom.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?