Hrôza silnejšia ako v detektívke

Autor: Helena Michlíková | 25.7.2015 o 20:53 | (upravené 25.7.2015 o 23:22) Karma článku: 1,19 | Prečítané:  127x

Mala som za úlohu počas kamarátkinej neprítomnosti starať sa o Kubka. Pre tých, ktorí môj blog čítajú, je to už známa firma. No a ako k tomu vôbec prišlo a čo sa dnes stalo, resp. mohlo stať ?  Išla som ho- ako každý deň v tomto   ..

týždni nakŕmiť a vymeniť mu vodu. Len čo som odomkla, som na neho zapískala ... a nič. Teraz sa vo mne všetko stiahlo, ani hláska by ste zo mňa nedostali. Spoliehala som sa už len na to, že snáď. Pokúšala som sa vyzuť čo najrýchlejšie, ibaže, čím viac sa snažíte, tým menej sa Vám darí. Samozrejme, že sa mi podarilo urobiť si na teniskách aj uzol. Čas sa len naťahoval a Kubo sa stále neozýval. Krvi by ste sa vo mne nedorezali. Keď som sa konečne k nemu prepracovala, pokojne si sedel na klietke, so stoickým pokojom ma sledoval ako prichádzam. Evidentne mu nedochádzalo, čo som pred pár minútami prežila. No a navyše sa ani zrna veľmi nedotkol, len tak, aby sa nepovedalo. O nič lepšie to nebolo ani s vodou. V miske som zaevidovala ale aspoň čiastočný úbytok. Tak som si povedala, mohlo to byť aj horšie. Celý čas som na neho pískala a keď mi "prihrávku vrátil", bola som prešťastná.  Keď ho to už prestalo baviť, možno na to malo istý vplyv aj počasie, nevedela som narýchlo, čo by som ešte vyskúšala. Mám síce v repertoári veľa pesničiek, no pre andulku by zrejme neboli až také vhodné. Začala som teda c-kať. Podarilo sa. Keďže som mala vedomosť, že už v minulosti zvykol opakovať melódiu, ba dokonca aj hovoriť mená, nebola som až tak veľmi ohromená, keď moje c-kanie zrazu opakoval. Najlepšie ale bolo, keď  som sa s ním začala hrať na schovávačku. Spočívala v tom, že som sa mu ukazovala raz z jednej a druhýkrát z druhej strany klietky. Mala som radosť, keď na túto hru pristúpil. Po akcii som si to nechala celé prejsť v hlave ešte raz a uvedomila som si, že ani pri 1 500 na ZŠ som nebola taká spotená a vysilená. Na tejto jedinej fotke sa mi pozeral Kubo do objektívu ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?