Strom

Autor: Helena Michlíková | 11.7.2015 o 20:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

V našich zemepisných šírkach ale aj hocikde inde sa v prírode nachádzajú stromy. Je to pre  ľudí, prirodzený zdroj kyslíka, O2. Bez neho - a vody- by na Zemi nemohol existovať život. Hovorím, samozrejme, o listnatých stromoch......

Keďže majú listy, ktoré práve tak potrebný kyslík produkujú. Ešteže je to tak zariadené. V inom prípade by sme nemohli existovať ani my, ľudia. Veď bez kyslíka to nejde, Príroda sa vedela a dokázala zariadiť. Len neviem, prečo k nim tak zle a neprimeraným sposobom pristupujeme. Kde sa dá čo i len trochu stavať, či už veľkoobchody alebo aj iné, tam sa jednoducho stromy vyrúbu. Padnú - ako sa hovorí- za vlasť. Majú rôzne tvary listov, kedysi som sa ich učila rozpoznávať- nie vždy úspešne. Časom sa mi to však podarilo a teraz si už môžem pri každom jednom povedať, ako sa nazýva. Okrem toho sme sa určité znaky učili už aj na základnej škole. Robili sme si dokonca aj herbáre. Potom sme si ich so spolužiakmi porovnávali a súťažili sme o ten naj. Škoda teda, že si ich už nevážime v takej miere ako kedysi. Je to smutné a dehonestujúce zároveň.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?