Strom

Autor: Helena Michlíková | 11.7.2015 o 20:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

V našich zemepisných šírkach ale aj hocikde inde sa v prírode nachádzajú stromy. Je to pre  ľudí, prirodzený zdroj kyslíka, O2. Bez neho - a vody- by na Zemi nemohol existovať život. Hovorím, samozrejme, o listnatých stromoch......

Keďže majú listy, ktoré práve tak potrebný kyslík produkujú. Ešteže je to tak zariadené. V inom prípade by sme nemohli existovať ani my, ľudia. Veď bez kyslíka to nejde, Príroda sa vedela a dokázala zariadiť. Len neviem, prečo k nim tak zle a neprimeraným sposobom pristupujeme. Kde sa dá čo i len trochu stavať, či už veľkoobchody alebo aj iné, tam sa jednoducho stromy vyrúbu. Padnú - ako sa hovorí- za vlasť. Majú rôzne tvary listov, kedysi som sa ich učila rozpoznávať- nie vždy úspešne. Časom sa mi to však podarilo a teraz si už môžem pri každom jednom povedať, ako sa nazýva. Okrem toho sme sa určité znaky učili už aj na základnej škole. Robili sme si dokonca aj herbáre. Potom sme si ich so spolužiakmi porovnávali a súťažili sme o ten naj. Škoda teda, že si ich už nevážime v takej miere ako kedysi. Je to smutné a dehonestujúce zároveň.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?