Návrat do budúcnosti ...

Autor: Helena Michlíková | 28.6.2015 o 22:15 | (upravené 28.6.2015 o 22:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  101x

Neviem prečo mi práve táto téma dnes napadla. Zrejme to ale bude mať súvis s vývojom v našej krajine. Samozrejme, že to nemyslím doslova, isté, bližšie nekonkretizované slovo, by som v nadpise pozmenila. No realita je už raz taká.

... a ja s tým nič nenarobím ani keby som sa mala rozkrájať. Veď si len zoberme taký 89´ . Vyšli sme do ulíc- s nádejou v lepšiu budúcnosť a nakoniec sa z tzv. Nežnej revolúcie vykľuje vopred zrežírovaný prevrat. Dá sa v takom prípade ešte niekomu veriť ? Oklamali nás vtedy, kde máme istotu, že sa to nezopakuje ? Aj keď je na čele iná garnitúra. Pri sledovaní vyššie spomenutého filmu- napriek faktu, že som bola vtedy malá, ma niečo oslovilo. Dnes mi to začína do seba zapadať.. Bol to na vtedajšiu dobu veľkolepý film. Aspoň čo sa vzhľadom k môjmu veku a vtedajšej doby týka. Sedela som na lavici ako prikovaná, takmer som sa nepohla a môj pohľad bol upretý len a len na plátno. Dojem bol o to silnejší, že ho premietali v letnom kine- čiže pod holým nebom. Myslím si, že by nebolo na škodu veci, keby ho zaradili znovu do programu.. Isto by sa našlo početné publikum. Prepožičiam si slogan istej spoločnosti. : "Študuj vedu a techniku- budúcnosť sa Ti poďakuje. Teraz mi napadla ešte jedna hláška : " ET volať domov. " 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Ešte nedávno bolo Rumunsko vnímané ako zaostalejšia časť východného bloku. V jednom nás však predbehli: darí sa im bojovať s korupciou.


Už ste čítali?