Kinderká

Autor: Helena Michlíková | 12.6.2015 o 22:05 | (upravené 14.6.2015 o 22:50) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  155x

V období môjho detstva, čiže už pomerne dosť dávno, sa objavili aj v našich obchodoch tzv. kinderká. No dobre, bolo to čosi nové, dovtedy pre nás neznáme a tým pádom bol o ne aj adekvátny záujem.Deťom to vyvolávalo úsmevy na tvári

Boli zvedavé ako aj my- v ich veku, čo sa bude nachádzať v ďalšom a potom zase v ďalšom. Keď sa stalo, že sa v nich jednému  náhodou "zopakovala " tá istá hračka, v pohode si ju mohol- mohla s kamarátmi vymeniť. A takto sme nazbierali aj pomerne slušné množstvo figúrok , ktoré sme si poukladali do poličky a hrali sme sa s nimi. Nič viac nám ku šťastiu nechýbalo. Nie ako dnešné deti. Na výber je nedozierna paleta hračiek všetkých možných druhov a typov, že si niekedy ani nevedia vybrať- je toho príliš. Nedávno som si jedno aj ja kúpilla. Či to už bolo spomienkovo alebo ako neviem. No mala som v ňom autíčko. Ako som sa mu len potešila. Ihneď som sa vrátila do detských čias, aspoň takto, na chvíľu a zabudla som na dennodenné náhlenie sa niekam za niečím. A za čím vlastne ? Nehovoria vari múdri ľudia, že minulosť si nás raz aj tak dobehne ? Tak na čo potom to náhlenie.? Jasné, občas sa treba poponáhľať na autobus, či "električku, ktorá nám na pozdrav nám zazvoní" , lenže život o tomto nie je. A tak som zase skončila v obchode a kúpila si ďalšie kinderko, pekne som si sadla k jeho odbaľovaniu a aspoň som týmto spôsobom spomalila. Áno, viem, že zajtra nás čaká zasa nový- ďalší deň, kedy bude zrejme všetko inak a aj z tohoto dôvodu som si ten dnešný pokúsila vychutnať naplno a v pohode. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?