Ponuka Tv programov ...

Autor: Helena Michlíková | 31.5.2015 o 21:25 | (upravené 1.6.2015 o 21:00) Karma článku: 1,72 | Prečítané:  185x

Mám potrebu vyjadriť sa k programom, vyskytujúcim sa v televízii. Netuším, za akého dôvodu, z akej príčiny, sa v nej vyskytuje samé násilie. Či už si zapnete jednu alebo hociktorú inú stanicu- nachádza sa - aj keď niekde v menšom.

Žiadne poučné relácie  či programy ako tomu bývalo v minulosti. Jedno násilie strieda druhé- ani nemusíte prepínať. Aký stav to asi môže vyvolať v mysliach detí či mladistvých,? Čo vidia na televíznych obrazovkách, považujú za normálnu súčasť života, tak to je- má byť a potom sa tak aj na verejnosti správajú. Také kopnutie do hlavy priamo na ulici či nebodaj niečo oveľa závažnejšie, bolestivejšie alebo aj s trvalými následkami, atď, nereflektujú ako fyzickú bolesť ale iba ako obyčajný kopanec do hlavy. Nič viac, nič menej.  Načo je nám na školách nejaká etická výchova alebo spoločenské správanie, keď len čo opustíme lavice a vyjdeme zo školy, ihneď skočíme do reality, čím sa vlastne význam tohto predmetu dehonestuje a znevažuje. Načo sa učitelia a učiteľky trápia s vysvetľovaním, keď  v konečnom dôsledku je to pre nich iba strata času. Keďže ich dennodenné prednášky nepadnú na úrodnú pôdu. Každý si robí čo chce. Ak chceme tento stav zmeniť, mali by sme začať každý od seba. A krôčik po krôčiku sa ukľudňovať. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?