Človek rozumný- Homo sapiens sapiens- čiže my

Autor: Helena Michlíková | 8.5.2015 o 22:06 | (upravené 8.5.2015 o 22:18) Karma článku: 1,99 | Prečítané:  180x

Dnes som sa zaoberala myšlienkou ako to bolo. Pochádzame naozaj z opice ako sme sa to učili na ZŠ ? Alebo je to úplne ináč ? Keby to totiž aj bola pravda, vylučuje sa to z faktom, že sa z ostatných opíc nevyvinul človek. Ako ďalej?

Ako to vlastne naozaj bolo ? na základnej škole nás učitelia učili, že  človek rozumný, čiže Homo sapiens sapiens , čiže my, sa vyvinul z opice. Lenže : Keby to tak naozaj bolo, prečo by sa potom aj z ďalších opíc nevyvinul ? Veď "vybraným opiciam", hlavne sa zameriavam na dobu, v ktorej sa táto evolúcia udiala, nepodávali žiadne steroidy, anaboliká alebo iné látky. Jednak nemal kto, a ani ako. Stále je okolo tejto témy veľmi veľa otázok. Vedú sa nespočetné diskusie. Ale dozvieme sa niekedy ako to v skutočnosti teda bolo , Alebo to pre nás ostane už navždy TABU.?

Jednoducho sme tu , tu a teraz. Rada by som k tomuto faktu ešte dodala, - na dobu určitú. Teda vymedzenú. Čo z toho pre nás vyplýva ? Aby sme sa zbytočne nepúšťali do konfrontácií s ostatnými ľuďmi. Niekedy v budúcnosti by nás to mohlo mrzieť. Česť výnimkám! práve z tohto dôvodu sa aidú prepisovať učebnice. No a my, ktorí sme sa učili ešte túto verziu, čiže po starom, by sme s kľudným vedomím a svedomím mohli vrátiť vysvedčenia a začať študovať nanovo. Teda aspoň vyššie spomínanú biológiu. 

Helena Michlíková. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?