Pohľad na maliarstvo včera a dnes

Autor: Helena Michlíková | 10.3.2015 o 14:19 | (upravené 11.3.2015 o 12:29) Karma článku: 3,57 | Prečítané:  314x

Ako tak počúvam dnešnú mládež, nie, že by ma to nejako obzvlášť prekvapovalo, no akosi sa z ich potrieb vytratili hodnoty, ktoré sme my, za mojich mladých čias, uznávali. 

Napr. Keby ste sa ich opýtali, či  im niečo hovorí Michelangelo, nie som si celkom istá, že by vedeli okamžite odpovedať. Osobne som mala a teda aj mám to šťastie, že patrím ku generácii, ktorá takéto niečo ešte zažila. Keď sa však hlbšie zahľadíme do diel slovenských ale aj svetových maliarov, často v nich nájdeme oveľa viac, než len obraz. Je v nich príbeh. A to je dostatočná výpovedná hodnota, od ktorej by sme sa mohli a aj mali odraziť pri skúmaní duší týchto umelcov. Ako napríklad : Zo skrivenej tváre starca na plátne možno vyčítať utrpenie, ktorým umelec prechádzal v danom období svojho života. Podľa môjho názoru, pokiaľ na to existujú  finančné prostriedky, mali by sa  dnešní mladí ľudia  uberať aj týmto smerom. Nie len vysedávať pri PC alebo navštevovať všelijaké podniky. Veď o čo by bol život hneď krajší a aj veselší, keby sme sa dokázali čo i len na chvíľku  pozastaviť a spríjemniť si deň takýmto spôsobom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?